KSI propozon që ora policore të fillojë prej 21:00

11:28 | 26 Prill 2021

Komisioni për Sëmundje Infektive (SKI) sot i ka propozuar Shtabit të Krizës, që deri te Qeveria të propozojë ndryshime të masave kufizuese të cilat do të vlejnë pas 27 prillit.

Që të dy institucionet, propozojnë që ora policore të fillojë në ora 21:00 dhe të mbarojë në ora 05:00 të mëngjesit të ditës së nesërme, dhe kafenetë të punojnë në pjesën e hapur – në tarraca të mund të shërbejnë klientë.

Siç thonë nga KSN, lehtësimi i masave vjen për shkak të vazhdimit të trendit të rënies së rasteve të reja pozitive me Covid-19 dhe të pacientëve të shtrirë në spitale.

Propozimet do të hyjnë në fuqi, pasi të sjellë vendim edhe Qeveria./TV21/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara