Tensione në Kuvendin e Serbisë, deputetët e opozitës i sulen Vuçiqit

14:06 | 2 Shkurt 2023

Kuvendi i Serbisë është përfshirë në një kaos derisa disa deputetë të opozitës nga radhët e “Dveri” janë sulur drejt presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic.

Siç raporton “Blic” pas kësaj ka ndërhyrë menjëherë sigurimi.

Opozitarët serbë kanë thirrur “tradhti, tradhti” dhe “Kosova është zemra e Serbisë” dhe më pas janë nisur drejt vendit ku Vuçiq ishte i ulur.

VIDEO:

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale