Vaji i kastorit është zgjedhja për flokë të drejtë

23:49 | 19 Prill 2017

Vaji organik i kastorit ka veti ushqyese për flokët dhe veti antibakteriale. Ky vaj ju ndihmon edhe në ruajtjen e skalpit të kokës nga infeksionet e ndryshme për shkak të përmbajtjes së veçantë të acidit ricinoleik , prandaj është shumë i këshillueshëm të përdoret.

Me këtë maskë që mund ta krijoni, flokët e juaja në mënyrë natyrale përveç që do të jenë shumë më të shëndetshme, do të qëndrojnë më të drejta dhe më të shkëlqyeshme gjithashtu.

Për këtë maskë ju nevojiten vetëm disa pika nga vaji i kastorit, t’i vendosni në duart tuaja dhe të masazhoni kokën për disa minuta.

Lëreni të qëndrojë ashtu për 20 minuta dhe pastaj mund t’i lani ato.

Kujdesuni që të kontrolloni sasinë që vendosni ta aplikoni në kokë sepse sasi më të mëdha i bëjnë flokët shumë të yndyrshme.

Shpërndaje në rrjete sociale