Të gjitha fazat që kalon një femër që sapo është ndarë nga partneri

01:25 | 6 Korrik 2018

Fatkeqsisht,ashtu si bashkimet edhe ndarjet janë pjesë e jetës dhe jo gjithmoë mund ti shmangim sado që përpiqemi.

Por vajzat janë natyrë që e përjetojnë me një tjetër shkallë emocionesh ndarjen. Kush më shumë e kush më pak por disa sjellje të njëjta pas ndarjes, le të themi që i ka pothuajse çdo femër.

Po ju paraqesim 5 prej tyre :

-Takimet e ndryshme spontane.

Është një moment që ti mendon se e ke kaluar çdo fazë të keqe dhe ishi nu është më pjesë e jetës tëndë. Por ato takime që po ndodhin njëra pas tjetrës, sigurisht që po ndodhin për të tërhequr vëmendjen e tij dhe ai të reagojë.

-Dehje të njëpasnjëshme.

Të duket sikur është fundi i gjithçaje dhe vetëm alkooli mund të të bëjë të harrosh.

Por nuk është e vertetë. Alkooli thjesht do ju bëjë me dhimbje koke dhe stomaku të nesërmen.

-Rikthimi i fuqishëm në rrjetet sociale.

Të gjithë duhet të mendojnë se ti je totalisht mirë, nuk po e përjeton ndarjen dhe po kalon kohën e jetës tënde.

-Startimi i ushtrimeve fizike.

Duhet të bësh të sigurt që kur ai të të shohë përsëri, të jesh në formë më shumë se kurrë.

-Qan

Pak sepse të ka marrë malli për të. E më shumë sepse të vjen inat që ke shpenzuar kohë me një të poshtër si ai.(Pavarsisht se ai mund të jetë njeriu më i mirë që ekziston)./intv.al/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara