Si i rrisin fëmijët Prince Harry dhe Meghan Markle: Harry e bën këtë një gjë çdo natë!

10:20 | 30 Tetor 2021

Të bëhesh prind për herë të dytë mund të jetë po aq e frikshme sa e para. Sidomos kur keni në shtëpi një fëmijë që gjithashtu ka nevojë për vëmendje.

Por si po ja dalin Prince Harry dhe Meghan Markle këtij procesi me kaq gëzim dhe lumturi?

Në një letër drejtuar Kongresit duke mbrojtur lejen prindërore me pagesë, Megan ndau përvojën e saj kur mirëpriti vajzën e saj Lilibet “Lily” Diana në qershor dhe megjithëse ata janë veçanërisht të kujdesshëm që të mos zbulojnë shumë për jetën e tyre private, Dukesha e Sussex pranoi se ata u ndjenë shumë të gëzuar dhe të lumtur kur erdhi në jetë vajza e tyre, transmeton portal arbresh.info

“Në qershor, unë dhe bashkëshorti im mirëpritëm fëmijën tonë të dytë. Si të gjithë prindërit, edhe ne ishim të gëzuar”, shkruante Meghan në letrën e saj, duke shpjeguar se gëzimi i tyre ishte i përzier me emocione të tjera.

“Si shumë prindër edhe ne ishim të dërrmuar. Ashtu si më pak prindër, ne nuk u përballëm me realitetin e ashpër të zgjedhjes për t’i kaluar ato muajt e parë kritikë me fëmijën tonë ose për t’u kthyer në punë”, shtoi ajo.

“E dinim se nuk do të duhej të merrnim vendime të pamundura për kujdesin ndaj fëmijëve, punën dhe kujdesin mjekësor që shumë duhet të marrin çdo ditë”, tha Meghan.

Princi Harry e shijon kohën e lirë me familjen e tij dhe thuhet se ka gjetur një rutinë të mrekullueshme para gjumit me Lilibet, duke i lexuar asaj çdo natë.

Ndërsa, Meghan për voglushen e saj tha se “është shumë e ëmbël dhe shumë e bukur”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale