Pesë receta për përgatitjen e kërpudhave që do t’ju bëjnë të lëpini gishtat

10:42 | 26 Nëntor 2020

Kërpudhat përveç vlerave ushqyese kanë edhe një shije të mahnitshme.

Kërpudhat përmbajnë proteina, vitamina, minerale dhe antioksidantë. Këto mund të kenë përfitime të ndryshme shëndetësore, shkruan portali arbresh.info

Ndër agjentët antioksidues në kërpudha janë: selen, vitaminë C, kolina.

Nga faqja Cookist kemi zgjedhur pesë receta për t’i përgatitur në mënyra të ndryshme.

Më poshtë keni disa ide për përgatitjen e kërpudhave./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara