Harroni kremrat, lëkura ka nevojë vetëm për Vitaminë C

08:10 | 16 Prill 2021

Vitamina C ushqen lëkurën tonë, i jep asaj elasticitet dhe largon gjurmët e plakjes.

Kjo është arsyeja se pse aktualisht është përbërësi më i dëshirueshëm për kremrat, serumet dhe maskat rinovuese, sepse përveç shtrëngimit të lëkurës dhe bërjes së saj të lëmuar, vitamina C pastron dhe hidraton lëkurën, transmeton portal arbresh.info

A i keni vërejtur rrudhat e para në lëkurën tuaj? Më pak papërsosmëri apo lëkura juaj duket e lodhur dhe e dehidratuar?

Të gjitha këto probleme të lëkurës mund të trajtohen vetëm me vitaminën C.

Nëse po mendoni se kur është koha e duhur për të aplikuar vitaminën C, përgjigjja është se nuk është kurrë shumë herët për tu dukur më e re.

Të njëzetat janë vite të shkëlqyera për çdo grua sepse edhe kujdesi më themelor është më se i mjaftueshëm që lëkura jonë të mos ketë probleme të veçanta. Sidoqoftë, tashmë me kalimin në dekadën e re, duket se shfaqen problemet e para të vërteta të lëkurës.

Kështu, për shumicën prej nesh, pas moshës 30 vjeç, fillon periudha e kërkimit të “kremës më të mirë të fytyrës 30+”, një krem ​​që zvogëlon gjurmët e plakjes, por gjithashtu ushqen dhe hidraton fytyrën tonë. Përveç rrudhave, dhe në lidhje me to, problemet me lëkurën e thatë që mbeten pa shkëlqim shpesh fillojnë gjatë kësaj periudhe. Atëherë është koha e duhur për të aplikuar vitaminën C në kujdesin e bukurisë së fytyrës.

Vitamina C është një nga ato vitamina që duhet të zëvendësojmë përmes dietës. Sidoqoftë, për efektin më të mirë të vitaminës C në lëkurë, është e nevojshme të përdoren kremrat e fytyrës me vitaminë C. Këto kremra me vitaminë C kanë një funksion të trefishtë, i japin fytyrës rrezatim, heqin rrudhat ekzistuese dhe parandalojnë formimin e tyre.

Vitamina C, megjithëse është një antioksidant i fuqishëm, funksionon më mirë kur kombinohet me më shumë antioksidantë, veçanërisht me vitaminën E. Prandaj, është më mirë të përdorni ato serume që kanë më shumë se një antioksidant, veçanërisht dy të përmendur./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara