Google ADS

Dita e Shën Valentinit është e mërzitshme për njerëzit në marrëdhënie

23:03 | 9 Shkurt 2018

Një në katër çifte thonë se ritualet e Ditës së Shën Valentinit janë bërë të mërzitshme, sipas një studimi të ri.

Studimi, i kryer nga Groupon, zbuloi se 80 për qind e çifteve ende do të festojnë Ditën e Shën Valentinit këtë vit, por shumica (53 për qind) mendojnë se bëjnë të njëjtën gjë nga viti në vit, transmeton portali arbresh.info

Pothuajse gjysma e amerikanëve thonë se mund të parashikojnë edhe dhuratën që partneri i tyre do t’ua bëjë at% ditë, gjë që ndoshta është arsyeja pse 26 për qind e të anketuarve e shohin traditën e tyre të mërzitshme.

Sipas studimit të Groupon, i cili vëzhgoi 2,000 amerikanë në marrëdhënie, gati 80 për qind e të anketuarve thanë se ndarja e një përvoje me partnerin e tyre pas darkës është çelësi për të pasur Ditën e Shën Valentinit të përsosur.

Përveç kësaj, 80 për qind e të anketuarve zbuluan se do të donin të merrnin një përvojë si dhuratë në Ditën e Shën Valentinit – duke e parë atë si diçka që mund të ndanin me partnerin e tyre.

Përvojat më të mira që pjesëmarrësit në sondazh thanë se donin të provonin të përfshiheshin: pjesëmarrja në një koncert, mbyllja në një dhomë shpëtimi, turneu i një atraktiviteti kulturor dhe marrja e një klase gatimi, transmeton arbresh.info.

Hulumtimi tregon se njerëzit kanë nevojë të ndryshojnë rutinën e tyre kur bëhet fjalë për Ditën e Shën Valentinit.

Më shumë se një e treta e grave thanë se nuk kanë qenë kurrë të befasuara për një ditë dhe më shumë se gjysma (56 për qind) nuk kanë pasur partnerin e tyre të përgatisin një piknik romantik për ta.

Kur u pyetën për t’u larguar gjatë fundjavës, pothuajse gjysma e grave thanë se nuk e kanë pasur kurrë këtë përvojë.

Në fakt, shumë njerëz kanë shpresë për një mbrëmje intime – shtatë nga 10 pjesëmarrësit thanë se pritet të marrin disa veprime me partnerin e tyre pas një datë të suksesshme të ditës së Shën Valentinit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale