Çfarë thotë ngjyra e makinës për ju?

00:48 | 24 Janar 2021

Ngjyra e makinës thotë shumë për ju.

Kjo është veçanërisht e vërtetë për njerëzit që nuk kanë zgjedhur një automjet për shkak të çmimit dhe ngjyrës, transmeton portal arbresh.info

E zezë

Tradicionalisht njihet si ngjyra e makinës për “njerëzit e këqinjë”. Sidoqoftë, ajo është më e popullarizuara në mesin e politikanëve, burrave të shtetit, CEO dhe biznesmenëve të diskutueshëm. Besoni apo jo, e zeza është mbresëlënëse, kështu që kushdo që zgjodhi një makinë të kësaj ngjyre do të thotë që ai dëshiron të paraqitet si një person i fuqishëm.

Gri

Modestë, të besueshëm dhe njerëz që nuk duan të “tërheqin vëmendjen” drejtojnë automjete gri. Kjo i bën ata krejtësisht të ndryshëm nga ata që zgjedhin të zezën.

Blu

Ata janë të butë. Makina blu drejtohet nga njerëz që janë romantikë, pëlqejnë të udhëtojnë, por edhe të jetojnë të relaksuar.

E kuqe

Zakonisht gratë preferojnë makina me ngjyrë të kuqe, por edhe burrat që zgjedhin makina me këtë ngjyrë janë emocionues. Ata nuk janë kurrë të mërzitshëm dhe gjithmonë janë të gatshëm për veprim.

Portokalli

Njerëzit që drejtojnë makina me këtë ngjyrë, janë aventurierë të mëdhenjë, transmeton portali arbresh.info

E verdhë

Optimistët dhe njerëzit e lumtur duan makinë të verdhë.

E gjelbërt

Shoferët e makinave me ngjyrë të gjelbërt janë të besueshëm. Ia vlen që të martohesh me ta.

E bardhë

Kjo ngjyrë konsiderohet më e sigurta, sepse shoferët e tjerë mund ta dallojnë me lehtësi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara