Vrasja në Batllavë, ekipet e Forenzikës në vendin e ngjarjes

12:40 | 18 Tetor 2021

Sot rreth orës 08:00 në Batllavë të Podujevës është vrarë një person.

Policia ka arritur ta arrestojë një person në fshatin Gërdoc.

Nga fotot e publikuara shihet se në vendin e ngjarjes janë ekipet e Forenzikës për ta ekzaminuar vendin.

Flora Ahmeti, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, ka treguar për arbresh.info se viktima është një 41 vjeçar me inicalet G.B.

“Sot rreth orës 08:00, në fshatin Gërdovc të Podujevës, policia ka arrestuar një person të dyshuar për vrasjen e ndodhur sot në fshatin Batllavë, të Podujevës. Personit të dyshuar, B.B mashkull 47 vjeç, i është sekuestruar edhe një armë zjarri që dyshohet të jetë arma e përdorur në rast.”

“Viktimë në këtë rast është G.B (mashkull), 41 vjeç, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Aktualisht hetuesit policor, janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin, i cili është cilësuar si Vrasje e rëndë”, ka përkundur Ahmeti. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara