Vdes 27 vjeçari që u ther me thikë në Pejë, arrestohen dy të dyshuar

21:00 | 20 Janar 2022

27 vjeçari i cili u ther me thikë gjatë një përleshje me dy persona të tjerë në Pejë, ka ndërruar jetë si pasoj e plagëve të marra.

“Sot, më 20.01.2022, në ora 14:45, policia është njoftuar për një rast të përleshjes në mes disa personave që kishte ndodhur në rrugën ‘’Konferenca e Bujanit’ në Pejë. Patrullat policore i janë përgjigjur menjëherë këtij njoftimi duke reaguar me të shpejtë në vendin e ngjarjes. Nga informatat e siguruara është kuptuar se në këtë përleshje ishin përfshirë tre persona: E.M., (viti i lindjes 1995, mashkull kosovar) kishte marrë plagë (dyshohet nga një mjet i mbrehtë-thikë) dhe është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Rajonal Pejë”, njofton policia.

Policia e Kosovës bën të ditur se dy të dyshuarit të cilët ishin përfshirë në përleshje, K.S 24 vjeçar si dhe L.M 34 vjeçar janë arrestuar dhe po mbahen në ndalim 48 orësh, shkruan arbresh.info.

“Policia ka arrestuar të dyshuarin K.S., (viti i lindjes 1998, mashkull kosovar) i cili po ashtu ishte i lënduar dhe është dërguar për tretman mjekësor. Po ashtu, policia ka arrestuar edhe të dyshuarin e dytë që është i përfshirë në këtë rast: L.M, 34 vjeçar. Policia në vendngjarje është marrë me sigurimin e dëshmive dhe dëshmitarëve (ka intervistuar dy dëshmitarë). Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori kujdestar dhe të gjitha njësitet relevante”, thuhet në njoftim.

Viktima e rastit është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë. Kurse, dy të dyshuarit, me aktvendim të prokurorit, do të dërgon në ndalim prej 48 orëve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara