Van der Gijp: Me këtë sjellje, nuk do t’a duan te Barcelona

12:43 | 28 Qershor 2021

Nga televizioni Hollandez, Johan Derksen dhe Tené van der Gijp akuzojnë Memphis për qëndrimin dhe nivelin e tyre në këtë Kampionat Evropian. “Ai mund t’i dokumentojë ato dhe të përpiqet të duket si një lloj “Elvisi”, por ai ka luajtur katër ndeshje për Holandën dhe ka luajtur shumë dobët. Ai vepron si një yll jashtë fushës. Brenda natës. Pastaj bëje edhe në fushë. Ai ka ka luajtur katër ndeshje dhe asnjëherë nuk ka jetuar në përputhje me sjelljen e tij jashtë, “tha Derksen.

Van der Gijp tregoi shqetësimin e tij për të ardhmen e tij në Barcelona. “Nëse ai luan atje për gjysmë ore si tani, Messi do ta prekë atë në shpatull dhe do ta pyesë:” Hej, ke luajtur futboll për një kohë të gjatë? ” Në Hollandë ne e dimë se kjo është mënyra e tij e të luajturit. Gameshtë loja e tij. Me çdo top që ka do të provojë gjënë më të vështirë që ekziston. Askush nuk do ta pranojë atë në Barcelonë, “tha Hollandezi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara