Ushtarët e Shqipërisë shfaqen në Mitrovicë të veriut, serbët në panikë

18:14 | 4 Prill 2019

Rreth 40 ushtarë të KFOR-it, duke përfshirë edhe pjesëtarët e ushtrisë shqiptare, ecën sot në rrugën kryesore të Mitrovicës së Veriut.

Mediat serbe raportojnë se kjo nuk iu është dukur vizitë rutinore e KFOR’it dhe se qytetarët serbë në të pjesë i ka shqetësuar kjo vizitë, transmeton Gazeta Express.

Vizita ka ndodhur rreth orës 11:00, ku një grup ushtarësh të KFROR’it, fillimisht në urën e Ibrit e pastaj shëtitoren kryesore të Mitrovicës.

https://video.gjirafa.com/ushtaret-mp4

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara