Google ADS

Tentoi të u jap ryshfet zyrtarëve policorë, arrestohet 62-vjeçari në Klinë

17:56 | 18 Tetor 2023
E.H

Një person është arrestuar sot në Klinë, pasi ka tentuar të u jap ryshfet zyrtarëve policorë.

Në njoftim thuhet se patrulla policore ka ndaluar një kamion me targa të huaja të cilin ishte duke e drejtuar i dyshuari N.B., shkruan Arbresh.info.

62-vjeçari për ti ikur gjobës kundërvajtëse ka tentuar tu jap një shumë të parave zyrtarëve policorë.

“Nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), përkatësisht Njësia Rajonale në Pejë (NJRHKEK-Pejë), i dyshuari është shoqëruar dhe është intervistuar në prezencën e avokatit të tij mbrojtës, ku me urdhër të prokurorit kujdestar nën dyshimin për kryerjen e veprës penale ‘’Dhënia e ryshfetit’’ është ndaluar për 48 orë”, thuhet në njoftim./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale