Google ADS

Sot mbahet seanca e radhës e Kuvendit

08:33 | 12 Mars 2015
Arbresh.info

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën e radhës. Përveç pyetjeve parlamentare, deputetët do të shqyrtojnë kërkesën e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës dhe për miratimin e taksave vjetore për vitin 2015.

Përpos kësaj në Kuvend deputetët do të zgjedhin nënkryetarin e Kuvendit të Kosovës nga radha e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje si dhe pritet të zgjidhen dy anëtarët e Komisionit të Pavarur për Media.

Seanca e sotme do të filloj në orën 10.

Shpërndaje në rrjete sociale