S’ka paga as në këtë muaj për veteranët e UÇK-së

16:16 | 29 Shtator 2017

Nga java e ardhshme do të fillojë pagesa e pensionove për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.Kështu ka bërë të ditur për Blic Avdyl Mushkolaj, këshilltar politik i Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, dhe njëherit drejtor i zyrës për çështje të kategorive të dala nga lufta.

“Sapo më njoftuan se pagat e veteranëve të UÇK-së të këtij muaji do të dalin në javën që po hymë, të hënën ose të marten veteranët do t’i marrin pagat e tyre”, ka deklaruar Mushkolaj.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara