Shtrëngim duarsh mes Osmanit e Abdixhikut

20:24 | 4 Prill 2021

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen presidente e vendit.

Abdixhiku bashkë me deputetët e tij, i bënë kuorumin Osmanit që ajo të zgjidhet e para e vendit.

Me 71 vota pro, asnjë kundër dhe 11 të pavlefshme, Vjosa Osmani-Sadriu është zgjedhur presidente e Republikës së Kosovës, pas raundit të tretë. Personi më i votuar në vend, me mbi 300 mijë vota, ka marrë shumicën e votave në Parlament./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara