Shtetasja afgane lind një foshnje në QKUK

09:13 | 13 Tetor 2021

Një shtetase afgane, me inicialet S.F., e moshës 28 vjeçare, lindi një foshnje në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Fëmija u lind me opercion, peshon 3.7 kilogramë dhe i takon gjinisë mashkullore.

Sipas mjekëve, gjendja shëndetësore e gruas dhe e bebës është e mirë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara