Google ADS

“Shqipëria partneri kryesor tregtar ”, LVV – opozitës: Donin të rregullohen për një natë, ato që i bënë për 20 vjet

22:55 | 6 Mars 2024
E.H

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se Shqipëria tani është partneri kryesor i Kosovës në aspektin tregtar.

Përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, LVV theksoi se opozitarët donin që brenda natës të rregullohen ato çka i kanë bë për 20 vjet, përcjell Arbresh.info.

Sipas tyre, Qeveria Kurti, me politika të drejta e hapa të sigurt po e dërgon Kosovën drejt pavarësimit ekonomik.

Postimi i plotë:

E mbani mend opozitën, i mbani mend ekspertët e tyre të ekonomisë, po edhe ata nëpër studio televizive se si çdo natë flisnin për rekordin e mallrave të Serbisë në Kosovë.

Ata donin që brenda natës të rregullohen ato çka i kanë bë për 20 vjet.

Dhe ja ku jemi, për herë të parë dhe kaq shumë vjet pas luftës Serbia e ka humbur tregun për 50% në Kosovë, ndërkohë që e para është Shqipëria e pas saj Maqedonia e Veriut.

Qeveria Kurti, me politika të drejta e hapa të sigurt drejt pavarësimit ekonomik./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme