Serbia, vendi me më shumë aplikues për votim me postë në zgjedhjet e 22 tetorit

10:16 | 12 Tetor 2017

Pjesë e votimin në zgjedhjet lokale të 22 tetorit do të jenë edhe mërgimtarët e Kosovës, të cilët jetojnë në vende të ndryshme të botës.

Bazuar në të dhënat e KQZ-së, Serbia prinë në listën e shteteve prej nga kanë aplikuar për tu regjistruar si votues për zgjedhjet lokale, shkruan arbresh.info.

Siç bënë të ditur KQZ, nga Serbia kanë aplikuar 3244 persona për të votuar në zgjedhjet lokale.

Ndërsa vendet e tjera nga të cilat më së shumti ka pasur aplikantë për tu regjistruar si votues janë: Zvicra me 2226 dhe Gjermania 1400 aplikues dhe Austria me 943 kosovarë.

Të bashkangjitur e gjeni tabelën me të dhëna të detajuara për numrin e votuesve të regjistruar suksesshëm nga shtete të ndryshme./arbresh.info

22414722_10212095160071763_1274730659_n

Shpërndaje në rrjete sociale