Serbia në panik. Ushtarët po i vetëvriten, prokuroria dyshon…

10:10 | 9 Korrik 2018

Zyra e prokurorit në Sabac ka nisur një hetim për të përcaktuar shkakun e vërtetë të vdekjes së Bojana Milanoviç (24) anëtarë të Ushtrisë së Serbisë, e cila në fund të muajit prill, u gjet e vdekur.

“Është urdhëruar që të kryejnë të gjitha ekspertizat e nevojshme për të përcaktuar nëse ajo ka kryer vetëvrasje, siç treguan rezultatet e para, ose ishte një vrasje. Ajo është duke u shqyrtuar, ndër të tjera, nëse ajo ka mundur të gjuaj veten nga një karabinë gjuetie dy herë”, shpjegon burimi në një artikull të gazetës Kurir.

Se hetimi i vdekjes së të ndjerës Bojana është në vazhdim, ka konfirmuar nëna e saj Snezhana Stavanoviç, raporton Arbresh.info.

“Aq sa di unë, nuk ka asgjë të re. Ne po presim rezultate dhe shpresojmë që çdo gjë të bëhet sa më mirë. Dua vetëm që hetimi të përshpejtohet dhe të dalë e vërteta “, thotë nëna e Bojanës.

Për hir të kujtesës, tragjedia e tmerrshme ndodhi në fund të prillit të këtij viti, pesë ditë para dasmës së Bojës.

Sipas informatave që u shfaqen në ditët e para pas vdekjes së saj, vajza e pakënaqur nga arsye të panjohura ka gjuajtur në veten e saj nga pushka e  gjuetisë, e cila është në pronësi të fejuarit të saj, i cili, po ashtu është një anëtar i Ushtrisë së Serbisë. Kur Bojana thuhet se vrau veten, ai ishte në detyrë në ndërrim të natës, dhe kur u kthye, gjeti trupin e saj të pajetë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara