Rritja e çmimit të tatimit në pronë, Zemaj: Qeveria po e thellon varfërinë në Kosovë

12:22 | 24 Janar 2023

Ish ministri i Shëndetësisë, njëherësh edhe deputeti nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj, ka reaguar pas rritjes së faturës së tatimit në pronë.

Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se në këtë formë po rriten edhe problemet e qytetarëve

“Krejt padrejtë po rriten problemet e qytetarëve. Krejt padrejtë po goditet mirëqenia e qytetarëve. Krejt padrejtë e pandalshëm po u rëndohet jeta qytetarëve në të gjitha fushat”, ka shkruar ai.

Sipas Zemajt, një vendim i tillë tregon paaftësinë dhe keqqeverisjen aktuale, sipas tij e cila lëndon qytetarët në një kohë të inflacionit rekord dhe në këtë formë kontribuon në thellimin e varfërisë në Kosovë. /arbresh.info/