Google ADS

Rrahje mes dhëndrrit dhe babait të nuses në Suharekë, gjuhen edhe me armë

12:03 | 9 Nëntor 2022

Një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur dje në Rahovec.

Policia ka bërë me dije se patrullat që kanë dalë në vendin e ngjarjes kanë kuptuar se pas një mosmarrëveshje që i dyshuari i parë A.B. 27 vjeçar dhe I dyshuari I dytë M. B. 54 vjeçar (babai i bashkëshortes së A.B.), situata ka eskaluar dhe të dyshuarit janë përleshur fizikisht.

Njoftimi i plotë nga PK:

Me datë 08 Nëntor 2022, rreth orës 17:30, Stacioni Policor Suharekës ka marrë një informatë se te pompa e derivateve “Shell” në magjistrale Suharekë -Prizren në fshatin Shirokë, KK Suharekë ka pas gjuajtje me armë zjarri.

Patrullat policore kanë dal në vendin e ngjarjes, në vend ngjarje kanë kuptuar se pas një mosmarrëveshje që i dyshuari i parë A.B. 27 vjeçar dhe I dyshuari I dytë M. B. 54 vjeçar (babai i bashkëshortes së A.B.) situata ka eskaluar dhe të dyshuarit janë përleshur fizikisht.

Në këtë rast i dyshuari i parë e ka nxjerr armën nga brezi dhe ka shtënë një herë në ajër.

Ekipet përkatëse kanë dal në vendin e ngjarjes, personat e përfshirë në rast janë arrestuar.

I dyshimti kishte përdorur armën me leje, arma me 14 fishkë është sekuestruar,

Prokurori kujdestar është njoftuar, me hetimin e mëtejmë të rastit do të merren Hetimet Rajonale të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale