Reshjet e borës nuk ndalen, kjo është gjendja në disa rrugë dhe sheshe të Prishtinës

18:02 | 14 Janar 2021

Reshjet e borës kanë mbuluar sot tërë territorin e Kosovës.

Një gjë e tillë e bënë të vështirë edhe qarkullimin në rrugë për shkak të ngricave, shkruan arbresh.info

Përmes disa pamjeve të marra nga portali arbresh.info shihet se rrugët në Komunën e Prishtinës dhe në sheshe janë lehtë të kalueshme pavarësisht reshjeve të borës, por në vështirësi hasin këmbësorët që ecin në trotuare, të cilat nuk janë të pastruara.

Arbresh.info ju sjell pamje rreth gjendjes së kryeqytetit pas reshjeve të borës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara