Google ADS

Reshjet e borës, kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë

09:32 | 21 Janar 2024
E.H

Që nga dita e djeshme, Kosovën e ka kapluar një mot i ftohtë dhe me reshje të borës.

Bora ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve në vend gjatë ditës së djeshme, ndërsa sot rrugët për në pikat kufitare janë të kalueshme.

Kështu ka bërë të ditur Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ku sipas njoftimit, të gjitha rrugët janë të kalueshme përveç pikës kufitare Pejë-Kulle ku kalimi është i mundur vetëm me automjete të vogla./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale