Rastet e reja me koronavirus, 176 u konfirmuan vetëm në Prishtinë

15:35 | 11 Janar 2022

Është duke vazhduar rritja e rasteve me coronavirus në Kosovë, ku vetëm në 24 orët e fundit janë konfirmuar 356 raste të reja.

Nga rastet e reja më së shumti janë konfirmuar në Prishtinë, gjithsej 176 raste.

Pastaj në Fushë Kosovë 30 raste, në Ferizaj 22, në Vushtrri 19, në Podujevë 13.

Ndërsa në Viti janë konfirmuar 12 raste, Pejë dhe Gjakovë ka 11 raste.

Në Mitrovicë dhe Suharekë në 24 orët e fundit janë konfirmuar nga 7 raste.

Kurse, në Lipjan, Obiliq dhe Malishevë, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë konfirmuar nga 5 raste.

Nga 4 raste janë konfirmuar në Skenderaj, Klinë, Shtime. Dhe nga 3 raste janë konfirmuar në Gjilan, Shtërpcë, Kaçanik, kurse nga 2 raste janë konfirmuar në Kamenicë dhe Prizren.

Aktualisht raste aktive janë 2.083.

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat kundër COVID-19, dhe të vaksinohen kundër virusit.

Ndryshe, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.697.901 doza të vaksinës.

Deri më sot 791.547 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /arbresh.info/

lexo edhe:

356 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara