Google ADS

QKMK-ja thirrje qytetarëve që t’i shmangin pikat kufitare me Serbinë

07:13 | 25 Maj 2024
K.B

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikë kalimeve kufitare me Serbinë, që të përdorni pika tjera për qarkullim, pas që atje sot janë paralajmëruar protesta.

Përmes një njoftimi në Facebook, QKMK të premten njoftoi se janë paralajmëruar protesta, duke shtuar se ky njoftim vlen deri në një njoftim tjetër.

“Njoftohen të gjithë qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes Pikë Kalimeve Kufitare me SRB, se në pjesën e SRB, për nesër, datë 25 Maj 2024, janë paralajmëruar protesta. Ju inkurajojmë që të përdorni PKK tjera për qarkullim. Ky njoftim vlen deri në një njoftim tjetër. Ju falënderojmë për mirëkuptim dhe bashkëpunim! Për çdo informatë shtesë kontaktoni numrat e telefonit në QKMK 045198000, 045198606 dhe pa pagesë 080050095”, thuhet në njoftim./Arbresh.info/