Qeveria ndan 1.5 milion euro për zgjerimin e rrjetit të ngrohjes qendrore në Prishtinë

16:02 | 8 Qershor 2021

Qeveria e Kosovës ka miratuar nismën për negocimin e Marrëveshjes së Bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Bankës Evropiane për Investime dhe Ndërmarrjes Publike “Termokos”, për ta mbështetur zgjerimin e ngrohjes qendrore në Prishtinë.

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati tha se marrëveshja kap vlerën e 1.5 milionë euro, derisa do të shërben për zgjerim të rrjetit të ngrohjes

“Marrëveshja parasheh ofrimin e asistencës teknike për zgjerim të rrjetit të ngrohjes qendrore në Prishtinë. Marrëveshja kap vlerën 1.5 milionë euro në formë granti”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara