Qentë endacak sulmojnë turisten në Prishtinë

15:23 | 23 Nëntor 2022

Në oborrin e kampusit të Universitetit të Prishtinës qentë endacak e sulmuan një turiste nga Çekia.

Ndërhyrja mjekësore ishte e menjëhershme dhe turistja është transportuar drejtë Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

“Sapo ndodhi në oborrin e kampusit të universitetit të Prishtinës ma konkretisht të biblioteka kombëtare qenët endacak e kafshuan një turiste nga Çekia ku ndërhyrja mjekësore ishte e menjëhershme dhe vazhdoj për trajtim në QKUK. Kujdes nga Qenët endacak problem që su zgjedhë asnjëherë”, thuhet në njoftimin e faqes ‘vrojtuesit e lagjes. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale