Putin thotë se Rusia do të vazhdojë dialogun me SHBA-në dhe do të dërgojë propozime brenda një jave

17:05 | 8 Dhjetor 2021

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë ditës së sotme ka thënë se Rusia do t’i dërgojë propozime Washington-it brenda një jave për të vijuar bisedimet e tij me presidentin e SHBA-ve, Joe Biden për Ukrainën një ditë më parë.

Putin u tha gazetarëve se bisedimet kishin qenë të hapura dhe konstruktive dhe gjëja kryesore ishte se ekzistonte mundësia për të vazhduar dialogun.

Por ai i quajti “provokative” sugjerimet se Rusia po planifikonte të sulmonte Ukrainën./reuters/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara