PSD proteston sot kundër shtrenjtimit të rrymës

08:14 | 29 Janar 2022

Partia Socialdemokrate ka bërë të ditur se sot, prej orës 14:00, duke filluar nga sheshi “Zahir Pajaziti”, do të protestojnë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike.

PSD thekson se do të protestojnë që shfrytëzim ii qytetarëve të Kosovës për të ruajtur profitin e interesat e KEDS e KESCO-s të ndalohet.

Kjo parti ka bërë të ditur se po protestojnë për katër arsye:

Rritja e çmimit të energjisë është e papërballueshme për shumicën dërmuese të qytetarëve. Krahasuar me pagën mesatare, ky çmim është ndër më të shtrenjtit në Evropë.

Ndryshe, PDK dhe AAK kanë bërë të ditur se nuk janë organizatorë të protestës dhe se nuk do të marrin pjesë në protestë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara