Protestat opozitare në Beograd, Blerim Vela: Fjalët e Vuçiqit s’kanë më peshë

12:12 | 10 Qershor 2023

Shefi i kabinetit të presidentes Osmani, Blerim Vela ka komentuar zhvillimet e fundit në Serbi.

Në Beograd tashmë është mbajtur edhe protesta e gjashtë me radhë, në shenjë revolte ndaj ngjarjeve të gati dy muajve më parë, ku pati raste të vrasjes në një shkollë e në një fshat poashtu.

Vela tha se tashmë fjalët e Vuçiqit nuk kanë peshë.

“Kjo tregon qartë se fjalët e Vuçiqit dhe makineria e tij propagandistike nuk kanë më peshë”, ka shkruar Vela në Twitter.

 

lexo edhe:

Dhjetëra mijëra qytetarë në marshin protestues drejt Qeverisë së Serbisë

Shpërndaje në rrjete sociale