Prokuroria e shtetit: 63 aktakuza për 81 persona në 24 orët e fundit

10:32 | 23 Shkurt 2021

Në njoftimin e  Prokurorit të Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjetetre  aktakuza kundër tetëdhjetenjë personave, për vepra të ndryshme penale, shkruan Arbresh.info.

Po ashtu, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar për 48h, njëzetetre persona, si dhe janë bërë tre  kërkesa për caktimin e paraburgimit të tre personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara