Google ADS

Polonia goditet nga moti i keq, 2 të vdekur

15:55 | 2 Dhjetor 2016
Trina Galanxhi

Moti i keq në Poloni ka shkaktuar vdekjen e dy personave, si dhe rreth 180 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike.

Teknikët janë duke punuar në të gjithë Poloninë për të rregulluar funksionimin e energjisë elektrike, poashtu edhe për zhbllokimin e rrugëve dhe të hekurudhave, pasi bora e madhe ndërpreu energjinë dhe shkaktoi kaos në rrugë, transmeton arbresh.info.

Policia polake ka bërë të ditur se dy persona të pastrehë kanë humbur jetën nga i ftohti, pasi temperaturat kishin rënë nën zero.

Parashikimet thonë se gjendje e motit është tipike për Poloninë dhe se do të vazhdojë edhe për disa ditë. /Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale