Pjesëtarët e FSK-së sfidohen në mbijetesë në trajnimin “Simboli i Ujkut”

16:05 | 8 Dhjetor 2021

Komanda e Forcave Tokësore( KFT ) e Forcës së Sigurisë së Kosovës gjatë kësaj periudhe të ftohtë të dimrit është duke realizuar trajnimin e mbijetesës “Simboli Ujkut” i cili konsiderohet si njëri nder trajnimet më sfidues.

Për të parë mbarëvajtjen e këtij trajnimi, sot i pranishëm ishte edhe zëvendëskomandanti i KFT-së kolonel Hysen Dreshaj i cili pasi pa nga afër manovrimin me arme dhe pajisje, në kushte ekstreme malore në lartësi , koloneli përgezoj kursantet dhe instruktorët për përkushtimin dhe angazhimin tyre./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara