Pamje nga intervenimi i Policisë së Kosovës në shuarjen e zjarrit në Shtupeç

00:11 | 31 Korrik 2021

Pamje nga intervenimi i Policisë së Kosovës në shuarjen e zjarrit në Shtupeç

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka intrvenaur në shuarjen e zjarrit që është përhapur në mallet e fshatit Shtupeç, ku pjesë e intrvenimit ka qenë edhe FSK e KFOR-i.

Me autorizim të Drejtorit të Përgjithshëm të PK-së,Njësia Speciale Operative, ka intrvenaur dhe asistuar me dy ujë-hethës (topa uji) dhe 10 operatorë.
Zjarri siç ka bërë të ditur ministri i Mbrojtëjes, Armend Mehaj është lokalizuar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara