Pamje nga djegia e xhamisë në Magurë të Lipjanit

12:58 | 21 Tetor 2020

Në orët e para të mëngjesit është djegur objekti i vjetër i xhamisë në Magurë të Lipjanit.

Deri më tani nuk dihen rrethana që ka shkaktuar zjarrin brenda këtij objekti, shkruan portali arbresh.info

Ekipi i arbresh.info po qëndron në vendin e ngjarjes, dhe do t’iu mbajë të informuar për çdo zhvillim.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara