Osmani në Estoni: Presim mbështetje në përpjekjet tona për fuqizim të shtetësisë dhe për proceset euro-atlantike

18:14 | 10 Qershor 2021

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron në një vizitë dyditore në Estoni.

Osmani përmes një postimi në Facebook, ka treguar se ka takuar homologun e saj, Kryetarin e Parlamentit të Estonisë, Jüri Ratas, shkruan arbresh.info.

Ajo thotë se pret mbështetjen e Estonisë në përpjekjet tona për fuqizim të shtetësisë dhe për proceset euro-atlantike.

Lajmet më të lexuara