Nis ndërtimi i Qendrës për Aftësim Profesional në Podujevë

12:55 | 27 Qershor 2017

Sot në qytetin e Podujevës është vendosur gurthemeli për ndërtimin e Qendrës për Aftësim Profesional.

Lajmin e ka dhënë vet kryetari i komunës se Podujevës, Agim Veliu.

Veliu thotë se ky projekt është i rëndësisë së veçantë.

I pranishëm në vënien e gurthemelit ka qenë edhe ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi.

Postimi i plotë i Veliut në ‘Facebook’:

Me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale z. Arban Abrashi, vendosëm gurthemelin e Qendrës për Aftësim Profesional.

Ky projekt është i rëndësisë së veçantë, sepse në këtë qendër do të ofrohen trajnime profesionale për të rinjtë tanë në mënyrë që ata të aftësohen në profesione, të cilat do t’u ndihmonjë të përgatiten për tregun e punës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara