Nënkryetari i Prishtinës: Nga Hotel Grandi deri tek Katedralja, do të ketë atmosferë festive

23:34 | 23 Nëntor 2022

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Alban Zogaj ka njoftuar se nga Hotel Grandi deri tek Katedralja do të ketë atmosferë festive.

Përmes një postimi në Facebook, Zogaj bëri të ditur se do të mbyllet rruga “Xorxh Bush” për me shumë se një muaj për ta dekoruar, shkruan arbresh.info.

Postimi i tij i plotë:

Atmosferë festive do të kemi në Kryeqytet, në Bulevardin “Xhorxh Bush”, nga Hoteli Grand deri tek Katedralja. Stay tuned!

Ju njoftoj se për përgatitjen e dekorimeve, dhe vendosjen e shtëpizave, nga data 26.11.2022 deri 08.01.2023 kjo rrugë do të jetë e mbyllur për lëvizje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale