Nenad Rashiq emërohet Ministër për Komunitete dhe Kthim

10:19 | 1 Dhjetor 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot, Nenad Rashiq, Ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Kurti e uroi  Rashiq për detyrën dhe përgjegjësitë e reja institucionale në Republikën e Kosovës. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale