Në RTK e shtrojnë “ndejën” zgjedhore me çaja

10:42 | 17 Tetor 2021

Radio Televizioni i Kosovës ka filluar transmetimin në orët e para të mëngjesit, qysh nga koha kur janë hapur vendvotimet nëpër Kosovë.

Ata në stidio e gazetarë në terren e kanë shtruar me çaja “ndejën” zgjedhore.

Paraqitje të gazetarëve pati edhe nga shumë qendra, por kjo e veçanta me çaja ishte nga Vushtrria.

Kujtojmë se sot që nga ora 07:00 janë hapur 885 qendra të vendvotimit në tërë Kosovën.

Qytetarët do të kenë mundësi të zgjedhin personin qe do të udhëheq me komunën e tyre për katër vitet e ardhshme.

Portali arbresh.info ka sjellur në vazhdimësi pamje direkte në lidhje me zhvillimet nga procesi elektoral i sotëm, dhe to të ju mbajë të informuar deri në shpalljen e rezultateve preliminare./arbresh.info/

Kurti: Do të bashkëpunojë me të zgjedhurit për fuqizimin e komunave

🔴LIVE Bëhen gati 23 ekipet mobile të Prishtinës

🔴LIVE Fakulteti i Filologjisë| Hapet një ndër qendrat më të mëdha të votimit

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara