Në Leposaviq vendosen slogane kundër Listës Serbe

17:28 | 1 Prill 2023

Në Leposaviq afër rrugës në vende të ndryshme janë vendosur pankarta me mbishkrime serbe, ku tregohet se çka ka bërë Lista Serbe, për kët vite sa ishte pjesë e institucioneve të Kosovës.

Sipas asaj që thuhet nga burimi i Arbresh.info, këto janë vendosur sot në mëngjes dhe dyshohet se është iniciativë e vetë qytetarëve që nuk janë të margjinalizuar nga Lista Serbe.

Në këto pankarta janë këto mesazhe: Kush është Lista Serbe??? Ata përkrahën ushtrinë e Kosovës!!! Ju anuloi KM 1244-UN ! Ju detyruan të jepni dorëheqjen! Ata ngrenë barrikada për ju! I janë dorëzuar Kosovës, institucionet serbe! Edhe ju po pyesni veten, ngrini zërin! shkruhet në sloganet e tyre. /Arbresh.info/
lexo edhe:

Partitë serbe që do të marrin pjesë në zgjedhje shpalosin sloganin kundër Listës Serbe

Shpërndaje në rrjete sociale