Ndalohet polici që plagosi dy qytetarët në Dragash

22:08 | 4 Mars 2021

Një zyrtar policor ka plagosur sot dy qytetarë në fshatin Glloboqicë të Dragashit.

Komandanti i Stacionit të Policisë në Dragash, Shaqir Uka, ka dhënë detaje lidhur me rastin.

“Sot rreth orës 16 e 40 policia ka marrë informatën për një incident që ka ndodhur në fshatin Glloboqicë, ku dy persona janë lënduar me armë zjarri.”.

Uka në një intervistë për Klan Kosova, ka thënë që policia ka reaguar menjëherë, ndërsa personat e lënduar janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit.

“Lidhur me rastin është informuar edhe Inspektorati Policor i Kosovës, për arsye se aty është i përfshirë një zyrtar policor. Inspektorati po merret me rastin dhe arsyet për momentin ende nuk dihen ndërsa zyrtari policor është i ndaluar”, shtoi ai.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara