Moti të premten dhe të shtunën, rikthehet shiu

18:01 | 10 Qershor 2021

Rigat e shiut dhe shkarkime rrufesh pritet të rikthehen në vendin tonë.

Të premten dhe të shtunën temperaturat minimale në Kosovë do të arrijnë nga 10 deri në 12 gradë celsius, shkruan arbresh.info.

“Gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK).

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara