Google ADS

Moti sot i vranët dhe me shi, në zonat malore parashihet të ketë edhe reshje bore

07:07 | 12 Mars 2024
E.H

Moti sot në vendin tonë parashihet të jetë jostabil dhe pritet të dominojnë vranësira me kushte për zhvillime të rrebesheve të shiut dhe bubullimave orëve të pasdites.

Sipas Prishtina Wather, në zona më të larta malore, mund të ketë edhe rrebeshe dëbore.

Era frynë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 4-10m/s.

Temperaturat minimale zbresin në 5 gradë celsius e 6 gradë celsius, e ato maksimale ditën shkojnë deri në 11 gradë celsius e 12 gradë celsius./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale