Ministri Quni: Menaxhimi me pandeminë në duart e sigurta

15:25 | 9 Gusht 2020

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni thotë se nuk është koha që të shpallet gjendja e jashtëzakonshme.

Në një intervistë për arbresh.info, Quni është i bindur se situata është nën kontroll dhe ushtria është sektori i fundit të intervenojë.

“Sa do që situata duket jashtë kontrollit ne nuk e vlerësojmë që rolin primarë ta ketë ushtria jemi të bindur se situata është në duart e sigurta”, ka deklaruar Quni për arbresh.info.

Ministri i Mbrojtjes ka bërë të ditur se nuk kanë pas ndonjë diskutim për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme.

Por, Forca e Sigurisë së Kosovës nuk është se ka mbetur krejt jashtë kësaj situate pasi gjatë kohës së karantinimit është kujdesur që t’i asistoj institucioneve të tjera.

Kjo është intervista e plotë:

 

Intervistë me Anton Qunin, flet për ushtrinë, PDK-në në qeveri, e Isa Mustafën

Publiée par Arbresh.info sur Dimanche 9 août 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara