Ministri britanik: Shpresojmë të punojmë me ju në fushën e krimit të organizuar

14:49 | 8 Nëntor 2017

Ministri britanik, Alan Duncan ka thënë se kjo është një miqësi e mirë mes dy vendeve.

“Një nga momentet e rëndësishme që do të vijnë vitin e ardhshëm është samiti i Ballkanit ku ne jemi nikoqir. Kemi ardhur ye bisedojmë me ju qe të kemi një ngjarje konstruktive. Kam ardhur në kohën kur Britania është në dalje nga BE por iu siguroj se ne edhe pse dalim nga BE nuk dalim nga Europa dhe do të jemi aleat i mirë më të gjitha vendet. Ne shpresojmë të punojmë me ju në fushën e krimit të organizuar ku është e rëndësishme të punojmë në këtë drejtim me të gjitha vendet sepse krimi i organizuar ka marr përmasa të mëdha”, ka thënë ai, përcjell arbresh.info.

Ministri Duncan ka thënë se janë duke lënë BE por i përkrahin shtetet që duan të hyjnë.

“Ne edhe pse po dalim nga BE do të bashkëpunojmë me BE dhe i përkrahim plotësisht shtetet që janë duke shkuar rrugës për bashkëngjitje në BE”, ka thëne ai.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara