MASHTI nesër prezanton Ligjin për Edukimin në fëmijërinë e hershme

14:50 | 18 Shtator 2023

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, në bashkëpunim të ngushtë me UNICEF-in në Kosovë, nesër do të prezantojnë Ligjin e sapo miratuar për Edukimin në fëmijërinë e hershme.

E pranishme në ceremoni do të jetë edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, shkruan Arbresh.info.

Kështu ka bërë të ditur MASHTI përmes një komunikate për media.

Ceremonia do të filloj nga ora 09:30 deri në 11:30, në hotel Swiss Diamond në Prishtinë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme