Maliqi: Anton Çetta meriton t’i ngritët statuja në shesh të Prishtinës

11:48 | 14 Janar 2021

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi ka reaguar për shtatoren e Anton Çettës, e cila është diskutuar që të vendoset në oborrin e Katedrales “Nënë Tereza”, në Prishtinë.

Ai përmes një postimi në facebook, thotë se Anton Çetta meriton t’i ngritët statuja në ndonjë shesh të Prishtinës, raporton arbresh.info

Ky është postimi i plotë i tij:

Anton Çetta meriton t’i ngritët statuja në ndonjë shesh të Prishtinës ose në alejen e të merituareve të kombit, që nuk e kemi.

Anton Çetta meriton t’i ngritët statuja në ndonjë shesh të Prishtinës ose në alejen e të merituareve të kombit, që nuk e kemi.

Posted by Shkelzen Maliqi on Thursday, January 14, 2021

Ndryshe edhe vajzat e Anton Çettës, Agata dhe Donika kanë deklaruar se nuk pajtohen që shtatorja e babit të tyre të vendoset në oborrin e Katedrales “Nënë Tereza”, në Prishtinë, ashtu siç është marrë vendimi nga Ipeshkvia e Kosovës./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara